[class*="honey-sign-ups"] .form .holder { max-width: none; } @media (min-width: 600px) { [class*="honey-sign-ups"] .form form { float:right; margin-right:20px; } } ul.footer-menu { border-top:0; }

Honey

Crew List

PRODUCTION COMPANY / ACADEMY FILMS

CREW

DIRECTOR / Max Vitali

EXECUTIVE PRODUCER  / Medb Riordan

PRODUCER / Georgina Smith

VIDEO COMMISSIONER / Hannah TW

PRODUCTION MANAGER  / Gemma Priggen

PRODUCTION ASSISTANT  / Ella Girardot

PRODUCTION RUNNER / Isabella Soames

LOCATION MANAGER / Angus Ledgerwood

1ST AD / Marc Wilson

2NDAD / Clara Paris

3RD AD / Jackie More

3rd AD Assistant / Zora Kuettner

RUNNER / Patrick Dier

RUNNER / Harry Sharpe

RUNNER / Sam Mines

RUNNER / Conor Kennedy

DOP / Mathieu Plainfosse

FOCUS PULLER / John Watters

STEADICAM / Richard Lewis

2nd AC / Abi Catto

CAMERA TRAINEE / Hannah Jell

KEY GRIP / Alex Tate

VIDEO PLAYBACK / Nick Barber

GAFFER / Reuben Garrett

ELECTRICIAN / Adrian Mackay

ELECTRICIAN / Bernie O’Brian

ELECTRICIAN / Thomas Northam

GENNY OPERATOR / Justin Lewis

ELECTRICAL RIGGER / Tony Moore

ART DIRECTOR / Kim Harding

ART DEPT ASSISTANT / Camilla Byles

ART DEPT ASSISTANT / Megan Edwards

ART DEPT ASSISTANT / Lukas Otheix

ART DEPT ASSISTANT / Josh Stovell

ART DEPT ASSISTANT / Brendan Freeman

MAKE UP ARTIST (Robyn) / Thom Walkler

HAIR STYLIST  (Robyn) / Kei Terada

HAIR ASSISTANT / Rebecca Chang

MAKE UP ASSISTANT / Luka Watabe

MAKE UP ASSISTANT / Morgan Winnie

HAIR & MAKE UP ASSISTANT / Helen Sutton

WARDROBE STYLIST / Tamara Rothstein

1st ASSISTANT WARDROBE / Camille Marchand

2nd ASSISTANT WARDROBE / Jimena Bedoya

2nd ASSISTANT WARDROBE / Camille Rauzy

CHOREOGRAPHER / Jefta Van Dinther

CHOREOGRAPHER / Thiago Silva Granato

CHOREOGRAPHER / Maria “Decida” Wahlberg

HONEYWAGON DRIVER (17th,18th&19th) / Ryan Byrne

MAKE UP & WARDROBE SPLIT DRIVER / Paul Haddock

MEDIC / Nikita Mould

SECURITY   C/O Tom Forsyth

BTS / Laura Colada

CASTING / HANNAH SIMONS / LEX DABO / ELLA GIRARDOT

CAMERA EQUIPMENT / PANAVISION                                          

VIDEO PLAYBACK EQUIPMENT / RSVP

STOCK / FRAME 24                                                         

FILM PROCESSING / KODAK                                                   

RIGGING EQUIPMENT / BLITZ HIRE                                                                                         

LIGHTING EQUIPMENT / PANALUX                                                                                                   

CATERING / FEAST & SOCIAL                                     

EDIT / THE ASSEMBLY ROOMS                                                                                            

EDITOR / Sam Rice-Edwards

PRODUCER / Daniel Breheny

GRADE / COMPANY 3                                                                   

COLOURIST / Sofie Borup

PRODUCER / Alexandra Lubrano

POST GANGSTERS                                                                                                   

PRODUCER / Mangus Strömfelt

VFX ARTIST / Julius Denizhan

CAST CREDITS

Abdou

Alex Moore

Alfie Chapman

Ally

Amber Joy

Amel Tbaikhi

Arnold

Arran

Arthur Williams

Ash Appadu

Ayesha

Barka

Bella

Emman

Fanny Reinbring

Gabriel Frejsjö

Gabrielle (Luke)

Joao

Jordan Abai

Josh Hubbard

Josiane

Kassi Jameson

Kaya

Lauren Pringle

Luke Farley

Michael Christov

Naomi W

Noah Birgersson

Oliver B

Rosa Greenburrows

Sam Hampson

Theo

Zaikiya

Caroline Ann

Charley Sayers

Denis Chingov

Duane Nasis

Harry Swinnterton

Josh Millard

Leyla de Muynck

Maji Claire

Mathieu Cadelo

Natalie Katerina

Prince Riot

Scott Gutteridge

Vera Steinnes

Yvonne

Aidan Bhachu

Brittany Ray

Carmen Abogo

Cristina Oliviera

David E

Dilan Hewa

Dimitris Jermonis

Dylan Hall

Egle Viciulyte

Evelyne Vanhoutte

Lee George

Jay Yule

Kristina Mirzojeva

Nathan Mukuro

Nourah F

Victoria Thorson

Afi Hussen

Alex Herd

Andre Neely

Anthony Pender

Bella Blazwick Noble

Boris Jelic

Brodie Weir

Carlos Alberto

Celeste Anruther

Celeste Guinness

Charlie D

Chris Calderwood

Craig Pollard

Fanny Nordqvist

Francesca Belcourt

Francesco Migliaccio

Gerrard Woodward

Hannah Buckley

Hayden East

Ignas Kromerovas

Jasper Salomonsz

Jonnathan

Julia Vandoorne

Karou

Klemen Trupej

Layla Sphynx

Linda Ellen Mangold

Lorna Brown

Martha Stone

Mithun Gill

Nancy Pilkington

Nathan Murray

Phoebe Brereton

Quince Garcia

Rebecca D

Richard O

Rob Czlapka

Robert O

Ryan Harris

Sarah Elwen

Siobhan Markus

Teddy Lamb

Thom Wottoon

Yukino McHugh

FANS

Adam Tekurio

Agata Berezowska

Ainhoa Zubeldia

Ali Reyland

Alvaro E D

Angela Dennis

Cameron Hunter

Caroline Ortoli

Cereza Palmer

Charlotte Ann

Conor Rashotte

Daniel Riviera

David Jobrant

David Liepziger

deborah scanlan

Dexter

Ebba Windman

Eirik Dreyer Sellevoll

Elina Flyrin

Elouise Morrice

Felipe Antunnes

Geoff Cooper

Hisham

Iona McNeil

Isabela T

Jack Plastiq 

Jacob Maxwell

Jamie Robertson

Jane Edmondson

JASMINE O’BRIEN

Jason Bedwell

Jeffery Platter

Johanna De Verdier

Jonathan Anderson

Joshua Charles Haigh  ‬‬

Julian Glover

Ka Yu Chung

Keir Forde

Kyle Eddy

Luke Henesy

Marco Indiveri

Mario Bøckman

Matt Grabrysiak

Matthew R

Michelle R

Mike Nyguen

Molly McDonald

Nat Asabere

Natalia K

Natalie Bergqvist

Nicol

Nik

Penny Churchill

Pietro Greppi

Piotr Bartosiewicz

Piotr Wtodarczyk

Rachel Crossley

Rafael Bastos

Richard Andersson

robbie mcdonald

Roselien Tobbackx

Ruan M

Sara Keiner

Sem

Sofie K

Stagg

Stefano Iacono

Stenn

Tara Keogh

Tim Abbott

Tobias Bradford 

Tom Stanbury

Tracy Jawhar

Trevor Lewis

Vasso Vujovic